Translate

14 marca 2011

Witaj w Owsiankowie - oficjalnym Wielkim Królestwie Owsa!


Miejsce to - którego inicjatorką jest jedna z wielkich Smakoszek Owsa - powstało, by wykazać wszechstronne zastosowanie tegoż wartościowego i smacznego (!) zboża w zdrowej codziennej diecie - poprzez publikację tematycznych artykułów, a także i głównie sprawdzonych, najlepszych na owsianą strawę różnorakich przepisów kulinarnych!

O tym, jak szybko - (i czy w ogóle?) - rozwijać się będzie nasza strona, w głównej mierze zależy od Was, Owsiankowych Smakoszy! - zachęcamy zatem do jej współtworzenia!
Własne swe wypróbowane na 'owsiane dania' receptury - wraz z ich ładną fotografią! - podsyłajcie na e-maila:
owsianakraina()wp.pl!

A wkrótce już pojawią się one w naszym katalogu!


Dziękujemy! - z owsianym pozdrowieniem,
Grupa Owsiankowych Smakoszy :)>>>>EDIT – aktualizacja – 26 grudnia 2013r.

!!! UWAGA
W związku z dużą liczbą powtarzających się zapytań, nadsyłanych na e-pocztę Owsiankowa przez zainteresowanych publikacją owsianych przepisów kulinarnych w ‘Owsianej Krainie’, zdecydowaliśmy się stworzyć ogólny krótki regulamin funkcjonowania niniejszej strony blogowej, wyjaśniający zagadnienia podstawowe – prosimy o uważne zapoznanie się z poniżej zamieszczonym :]

Zostań Owsiankowiczem – dziel się swoimi przepisami!

* do grona ‘Owsiankowiczów Owsiankowa’ może przystąpić każdy, kto wyrazi taką chęć – ew. na specjalne zaproszenie Owsiankowa – niezależnie, czy prowadzi własny blog/stronę o tematyce kulinarnej bądź innej, czy nie; kto chciałby aby jego ‘owsiany’ przepis kulinarny zagościł na niniejszej stronie blogowej ‘Owsiana Kraina’.
Przystąpienie do grona Owsiankowiczów jest całkowicie dobrowolne i można z niego wystąpić w każdym dowolnym momencie, wg życzenia danego Owsiankowicza (czytaj poniżej).
* każdy oficjalnie wstępujący do grona Owsiankowiczów daje swoje zezwolenie na zamieszczanie wszystkich swoich kulinarnych przepisów z udziałem owsa pod wszelką postacią, publikowanych na własnym blogu/stronie kulinarnej – zostaje ona wpisana do naszych linków ‘Współtwórców’ Owsiankowa (kolumna po prawej stronie).
* kulinarne przepisy ‘owsiane’ pobierane są z blogów/stron Współtwórców na bieżąco, wybiórczo lub w ustalonej kolejności, w zależności od spełnianych kryteriów Owsiankowa (czytaj poniżej) oraz z ew. uwzględnieniem sezonowości czy okazyjności publikowanych receptur – nie potrzeba zatem za każdym razem po swojej publikacji zgłaszać jej w Owsiankowie.
Natomiast wszyscy Owsiankowicze nie posiadający własnego bloga/strony kulinarnej proszeni są o podsyłanie swoich przepisów na adres: owsianakraina()wp.pl

!!! Niezależnie, czy przystąpisz oficjalnie do stałego aktywnego grona Owsiankowiczów, jeśli chcesz, możesz okazjonalnie dzielić się z nami swoim przepisem/(przepisami) na owsianą strawę – recepturę wraz ze zdjęciem ślij na adres j/w, z uwzględnieniem poniższych kryteriów :]

>Kryteria zamieszczanych przepisów kulinarnych
Wszystkie przepisy kulinarne Owsiankowiczów publikowane w Owsianej Krainie zostaną zawsze dostosowane do poniższego schematu:

- [temat] – nazwa określająca daną owsianą strawę; zazwyczaj zaczynająca się od słowa ‘owsiany/a...’, bądź ‘z płatkami owsianymi...’, co pozwala na łatwe wyszukiwanie publikowanych przepisów w wyszukiwarkach agregatorów kulinarnych (Durszlak, MikserKulinarny).
- [zdjęcie nr1] – obowiązkowa fotografia główna gotowej już owsiankowej strawy, sporządzonej wg danej receptury; jest reprezentacyjna i pojawia się obok nazwy jako miniaturka na liście w/w agregatorów kulinarnych; nadesłane fotografie nie muszą być artystyczne, wystarczą poglądowe.
- [składniki (+ ew. ilość porcji/sztuk/ wielkość formy)] wszystkie komponenty spożywcze niezbędne do sporządzenia przedstawionej owsiankowej strawy.
- [wykonanie] – krótka instrukcja sporządzenia prezentowanej owsiankowej strawy, w formie opisowej bądź w punktach (zależnie od przyjętej formy Owsiankowicza przekazującego przepis)
- [zdjęcia dodatkowe] – maksymalnie dwa; łącznie jeden przepis mogą obrazować maksymalnie 3 zdjęcia (licząc ze zdjęciem głównym-reprezentacyjnym).
- [wartość odżywcza i kaloryczna] – podliczenie wszystkich danych w składnikach komponentów prezentowanej owsianej strawy, dokonywane w serwisie ekcal.com (czytaj poniżej)
- [źródło] – nieodłączny aktywny odnośnik do głównej strony bloga/strony, z której został pobrany dany przepis. W przypadku przepisów nadesłanych bezpośrednio do skrzynki pocztowej Owsiankowa, podane zostanie wg życzenia albo wskazana przez Nadawcę własny blog/strona kulinarna, bądź też imię/pseudonim Nadawcy z aktywnym odnośnikiem konta e-mail; zawsze z dopiskiem ‘przepis nadesłany’.

!!! Powyższy schemat może ulegać zmianom, wg możliwych indywidualnych ustaleń z Owsiankowiczem/osobą przekazującą kulinarne przepisy do publikacji drogą e-mail, dotyczących zasad publikacji przekazywanych przepisów kulinarnych.

!!! Wszyscy Owsiankowicze oraz osoby nadsyłające swoje przepisy kulinarne drogą e-mailową uprzejmie proszeni są o zachowanie pewnej estetyki potraw prezentowanych na zdjęciach - co jest jednym dość istotnym warunkiem ich publikacji (czytaj poniżej); jak również o utrzymanie *w miarę* poprawnej formy stylistycznej i ortograficznej treści pisanej 
(co, z przykrością stwierdzamy, coraz częściej jest zaniedbywane :()
!!! Moderatorzy Owsiankowa zastrzegają sobie prawo do ew. odmowy publikacji w Owsianej Krainie poszczególnych przekazanych przez Owsiankowiczów przepisów kulinarnych, z równoczesnym podaniem uzasadnienia tejże odmowy.

>Wystąpienie z grona oficjalnych Owsiankowiczów Owsiankowa wiąże się z usunięciem odnośnika do ew. bloga/strony kulinarnej z linków Współtwórców Owsiankowa oraz zaprzestania automatycznego pobierania z nich ‘owsianych’ przepisów kulinarnych przez Moderatorów Owsiankowa, zaś nie zamyka drogi byłemu oficjalnemu Owsiankowiczowi do dalszego, wybiórczego podsyłania własnych wybranych przepisów na pocztę Owsiankowa ;]
W przypadku wystąpienia z grona oficjalnych Owsiankowiczów, wszystkie dotychczas opublikowane w Owsianej Krainie przepisy kulinarne – czy inne ‘owsiane’ publikacje – danego Owsiankowicza, wg życzenia albo pozostają na stronie Owsiankowa, albo zostają z niej usunięte.

>Uwagi końcowe
! Założycielka niniejszej strony blogowej ‘Owsiana Kraina’, ani też żaden z jej Moderatorów, nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za przepisy kulinarne przekazywane przez Owsiankowiczów i publikowane na ich prośbę oraz za pełną wiedzą i przyzwoleniem w Owsiankowie; jak również nie ponoszą odpowiedzialności z tytułu ew. naruszeń praw autorskich przez Owsiankowiczów przekazujących kulinarne przepisy do publikacji w Owsiankowie.
! Wszystkie ew. zyski niniejszej strony blogowej ‘Owsiana Kraina’, generowane przez zamieszczone na niej bannery reklamowe (Google AdSense), jak również z podliczeń kalorycznych serwisu ekcal.com, przeznaczone zostają na dalszy rozwój Owsianej Krainy na platformie poza blogowej oraz działalność poza światem wirtualnym; także na ew. akcje i konkursy organizowane w Owsiankowie i nagrody-niespodzianki dla zwycięzców oraz dla najbardziej aktywnych Owsiankowiczów ;]

!!!! Założycielka niniejszej strony blogowej ‘owsiana kraina’ zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w powyższym regulaminie, wg zaistniałych potrzeb.
Powiadomienie o wszelkich wprowadzonych w powyższym regulaminie zmianach pojawiać się będzie zawsze na bieżąco na głównej stronie Owsianej Krainy, w głównym polu ważnych informacji – znajdującym się poniżej głównego menu; pisane wyraźną pogrubioną czerwoną czcionką – które zdeklarowani Owsiankowicze oraz osoby podsyłające przepisy kulinarne na e-pocztę Owsiankowa  zobowiązani są monitorować.

!! Wszelkie ewentualne zastrzeżenia, sugestie i pytania odnośnie powyżej przedstawionego regulaminu i wprowadzanych do niego zmian, oraz propozycje – również propozycje w ramach tzw. ‘współpracy’ – kierujcie proszę na oficjalną e-pocztę Owsianej Krainy: owsianakraina()wp.pl

Dziękuję za uwagę i czas poświęcony za zapoznanie się z powyższą treścią ;]

Serdecznie witamy nowo przybyłych Owsiankowiczów!! :D

46 komentarze:

 1. Oczywiście zgadzam się na opublikowanie moich pomysłów. Owsianki zamieszczam na przepisoweinspiracje.blogspot.com ale też na poranneinspiracje.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Również ja zgadzam się na opublikowanie moich przepisów (ekspresowy chleb z płatkami owsianymi oraz owsianka) umieszczonych na stronie www.myszkincucina.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Również się zgadzam, bardzo fajny pomysł, żeby zebrać takie przepisy w jedno miejsce. Mój blog kulinarneigraszki-kk.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. zgadzam się. w ogóle fajnie, że teraz taka moda na owsiankę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. oczywiście, że się zgadzam - nie, nie więcej - jestem prze szczęśliwa ! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jasne, że my też się zgadzamy na publikację naszych przepisów. A poza tym widzę, że właśnie odkryłam nową kopalnię inspiracji :)

  zamiastczekoladek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję za zaproszenie ;)
  Oczywiście wyrażam zgodę ;) Owsiankożercy łączmy się hehe :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam!
  Bardzo dziękuje za zaproszenie. Oczywiście zgadzam się;)
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. hej, dzieki za zaproszenie. . .
  pomysl bardzo mi sie podoba, no i oczywiscie zgadzam sie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Witamy wszystkich! - i serdecznie raz jeszcze dziękujemy za przyzwolenia! :))

  W razie jakichkolwiek zastrzeżeń - krzyczcie! ;D

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam,

  zgadzam się na zamieszczenie naszych owsianych przepisów w Owsiankowie. W razie potrzeby służymy pomocą.

  Pozdrawiamy!

  4 Siostry

  OdpowiedzUsuń
 12. Jasne, że się zgadzam, jestem nawet miło zaskoczona tym zaproszeniem:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Sisters4cooking, Salvador Dali -> Super! Dziękujemy! :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam,
  dziękuję za zaproszenie do Owsiankowa, mam nadzieję że strona będzie się rozwijała, również dzięki moim przepisom :-)
  Czyli zgadzam się na korzystanie z moich przepisów.

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam i ja :)
  Również dziękuję za zaproszenie, chętnie przyłączę się do owsianej społeczności. Zgadzam się na publikację moich przepisów oraz fotografii na Owsiankowym Blogu i mam nadzieję, że strona będzie się pięknie i smacznie rozwijać :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam.
  Dziękuję za zaproszenie do owsiankowej krainy :)
  Oczywiście, wyrażam zgodę na publikację moich przepisów i fotografii :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Zamieszczanie tu moich owsiankowych wariacji, będzie dla mnie zaszczytem! :)
  Wyrażam zgodę na publikację moich przepisów :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 18. Dziękuję za zaproszenie!
  Oczywiście zgadzam się na zamieszczenie moich wszystkich owsiankowych przepisów ^^

  OdpowiedzUsuń
 19. Sue -> to raczej dla nas! ;]

  Dziękujemy wszystkim, pozdrawiamy!
  OWS

  OdpowiedzUsuń
 20. Witajcie
  Z przyjemnością zgadzam na umieszczanie na tym blogu, przepisów z "kuchni na plaży"

  OdpowiedzUsuń
 21. Witaj,wyrażam zgodę na umieszczanie moich przepisów na tej stronie;) Na pewno będę jej częstym gościem, gdyż przypadła mi ona do gustu;) Bardzo!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 22. Witam! Zgadzam się, i oczywiście bardzo się cieszę :-)Mój adres: www.kulinarnapasja.blogspot.com Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 23. Witam!
  Dziękuję za zaproszenie. Tak, zgadzam się zamieszczanie moich owsiankowych przepisów na Państwa stronie.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 24. Jakie miłe zaproszenie, owsiankę odkryłam dość niedawno, ale z chęcią podzielę się moimi przepisami i na pewno skorzystam z tutejszych :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 25. Kapitalny pomysł co do Waszego bloga :) Rzecz oczywista, że się zgadzam! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Witam,
  bardzo się ciesze z zaproszenia i oczywiście zgadzam się na publikację moich owsiankowych przepisów:))

  OdpowiedzUsuń
 27. Witam!
  Bardzo dziękuję za zaproszenie i oczywiście z całą przyjemnością zgadzam się ;)

  OdpowiedzUsuń
 28. Witam!
  Świetna inicjatywa! Dziękuję za zaproszenie i oczywiście chętnie się przyłączę. :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 29. Witam
  Dziękuje za zaproszenie i oczywiście chętnie się przyłącze do inicjatywy.

  OdpowiedzUsuń
 30. Dziękuję bardzo za zaproszenie, jak najbardziej zgadzam się na umieszczanie moich przepisów. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Witam! Oczywiście, zgadzam się na publikowanie moich przepisów :)
  Pozdrawiam gorąco!

  OdpowiedzUsuń
 32. Witam :)
  Dziękuję za zainteresowanie się moimi przepisami owsiankowymi :D
  Oczywiście zgadzam się na publikowanie moich przepisów :) Będzie mi bardzo miło :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Witam,

  Bardzo fajna strona,a jako że do wielbicielek owsa należę i ja, to w przyjemnością zgadzam się na publikowanie moich wpisów, i dziękuję za zaproszenie:)Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 34. Witam!
  Pomysł na stronę bardzo mi się podoba :)
  Dziękuję za zaproszenie. Z przyjemnością zgadzam się na opublikowanie przepisów :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Witam,
  Bardzo dziękuję za zaproszenie do owsianej krainy :)
  Uwielbiam tą stronę i z przyjemnością zgadzam się na publikację moich przepisów i fotografii :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 36. Z największą przyjemnością przyłączę się do Was.
  Dziękuję za zaproszenie i oczywiście zgadzam się na publikację moich przepisów.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 37. Dziękuję za zaproszenie. Na opublikowanie moich owsianych przepisów jak najbardziej się zgadzam.

  OdpowiedzUsuń
 38. Witamy, serdecznie witamy nowych Owsiankowiczów! (już nas całkiem sporo tutaj :D) - linkujemy Wasze blogi i wkrótce pojawią się też przepisy :]

  Moc Owsa na Mroźną Zimę!
  OWS

  OdpowiedzUsuń
 39. Oczywiście zgadzam się na kompletowanie przez Was przepisów i zdjęć umieszczanych na moim blogu quchniawege.blogspot.com - świetna inicjatywa!

  OdpowiedzUsuń
 40. Wyrażam zgodę na publikacje moich propozycji na dania z owsianką na Waszej stronie.
  Pozdrawiam serdecznie
  kuchniaszerokootwarta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 41. witam
  ja też się zgadzam na publikacje moich propozycji, pozdrawiam
  http://wkuchennymamoku.blox.pl/html

  OdpowiedzUsuń
 42. Dziękuję za zainteresowanie moimi przepisami i oczywiście, że zgadzam się na ich wykorzystanie:)
  http://smacznie-zdrowo-tanio.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 43. oczywiście się zgadzam :) http://enjoyandcreate.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 44. KOMENTARZ PRZENIESIONY:

  Angie (http://www.lekkowkuchni.pl/) said on 16 kwietnia 2012 01:29

  Witam,

  Oczywiście chętnie dołączę do Was swoje przepisy - archiwalne i przeszłe. Bardzo lubię wasz blog i chętnie zaglądam. Proszę jedynie o podanie źródła :)

  OdpowiedzUsuń
 45. Jasne, ze się zgadzam, przyjemność po mojej stronie :D
  http://malinowyporanek.blogspot.com/

  Świetna idea tego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 46. Wygląda wyśmienicie! Istne arcydzieło :-) Muszę spróbować jak najszybciej. Pozdrawiam i dziękuję

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
Diaetetica. Obsługiwane przez usługę Blogger.